ترب چیست؟ و چه گونه از آن استفاده کنیم ؟

ترب چیست ؟

به نقل از خود این شرکت ترب یک موتور جستوگر که : از سال ۱۳۹۳ شمسی با هدف ارائه و مقایسه شفاف قیمت‌ها توسط تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف راه‌اندازی شد. سال ۱۳۹۵ شرکت فن‌گستران پیشرو بازار (مسئولیت محدود) برای اداره‌ی کارهای این سرویس ثبت شد و در حال حاضر همه‌ی حقوق این سرویس متعلق به شرکت «فن‌گستران پیشرو بازار» است. مهم‌ترین فعالیت این شرکت توسعه‌ی موتور جستجوی خرید ترب است. این موتور جستجوی بالغ بر میلیون‌ها محصول از ۱۵۰۰ فروشگاه معتبر اینترنتی ایرانی را جمع‌اوری کرده است تا به کاربران کمک کند در کمترین زمان بهترین قیمت را بین فروشگاه‌های مختلف پیدا کنند. همچنین به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر کمک می‌کند تا بدون نیاز به دانش فنی بتوانند به گستره‌ی بزرگی از کاربران اینترنتی دسترسی پیدا کنند.

ترب

همان طور که این شرکت در سایت خودش نوشته ترب یک پلتفورم که به شما به عنوان یک خریدار این امکان را می دهد تا کالای مورد نظر خود را در مقایبسه با بسیاری از فروشندگان مقایسه کنید و با توچه به معیار ها و ملاک هایی که دارید بهترین گزینه را برای خرید خود انتخاب کنید.

شاید مشکل ترین چالش ترب ، در ایجاد حس اطمینان خریداران باشد که این مسئله در کسب و کارهای آنلاینی که به خصوص در زمینه ارائه خدمات به مشتریان نهایی یا همان b2c  فعالیت دارند جزو بزرگترین چالش ها به شمار می آید.

احتمالا شما هم جزو مشتریان دیجی کالا بوده اید و یا شاید هم هنوز باشید، پس اگر تا کنون خرید اینرنتی کرده اید

دیجی کالا

حتما با مشکل تفاوت جنس شفارش داده شده و جنس تحویل گرفته شده مواجه شده اید 

شاید این سوال درون ذهنتان شکل بگیرد که چرا دیجیکالا را مثال زدم 

اما باید بگویم حتی اگر شما  پلتفورمی به  قدرت دیجیکالا باشید و میلیون ها مشتری و هزاران کارمند را تحت کنترل خود قرار دهید باز هم ممکن است در فروش محصولات دچار مشکل شوید. 

حال فکر کنید در ترب هیچ محصولی از طریق خود این پلتفورم ارسال نمی شود و شما فقط از طریق این سامانه فروشنده خود را پیدا می کنید پس چه تضمینی برای پول پرداختی شما و کالایی که شفارش داده اید وجود دارد؟

ترب برای رفع این مشکل چه راهکاری را ارائه داده است ؟

در ابتدا باید بگویم که خرید اینترنتی همیبشه جایگزین مناسبی برای خرید حضوری نیست و مشکل نا ملموس بودن کالا تا زمان تحویل، بزرگترین چالش این نوع خرید به حساب می آید ؛ که رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی مقداری از این مشکل در حال بر طرف شدن است . در کل  از مزیت های فراوان خرید اینرنتی  نمیتوان چشم پوشی کرد چراکه مقدار هزینه و زمانی که در این نوع خرید صرفه جویی می شود بسیار مهم و غیر قابل انکار است .

اما بهتر است اکنون به پاسخ پرسش خود بپردازیم

این سامانه برای ایجاد حس اعتماد و اطممینان خر یداران سعی کرده قوانین و مقررات خاصی را برای فروشندگانی که در این پلتفورم محصولات خود را ثبت و به فروش می رسانند ایجاد کند.

مثلا تمام فروشندگان این سامانه ملزم به داشتن سایتی فروشگاهی همراه با درگاه پرداخت امن هستند ویا 

هر فروشنده ملزم به ارائه اطلاعات دقیق به این سامانه می باشد

لازم به ذکر است که مدل درآمدی ترب کلیلکی است .

خب درآمد کلیکی به چی معناست ؟

در این مدل درآمدی فروشندگان به ازای دفعات کلیکی که روی محصولاتشان می‌شود، پول می‌پردازند. 

یعنی حتی اگر فروشی هم صورت نگیرد باز هم ایشان باید بابت هر کلیکی روی محصولشان میشود در سامانه ترب مبلغ ۱۳۰ تومان را بپردازند. حال اگر تامین کنندگان و فروشندگان عضو استاف باشند کلیه این هزینه ها توسط این شرکت پرداخت میشود.

اما چه گونه؟

 انچه که مانع بزرگی برای تامین کنندگان و فروشندگان برای ورود به این سامانه به حساب می آید هزینه های طراحی سایت و ایجاد یک پرداخت امن آنلاین برای خریداران است اما اکنون استاف توانسته است این مشکل را تا حد زیادی بر طرف کند

 استاف با ایجاد پلتفورمی بر مبای وب و اختصاص ناحیه کاربری گسترده ای به هر تامین کننده فضایی را شکل داده است تا ایشان بتوانند به آسانی و بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای محصولات خود را در این سامانه بارگذاری کرده و هم زمان از مزیت های :

سایت رایگان

درگاه پرداخت امن

و تبلیغات و بارگذاری محصولات در دیگر سایت ها مثل ترب

بهره مند شوند.

اما نکته حائز اهمیت دیگر در مورد سامانه استاف این است که این شرکت با گرفتن مجوز های رسمی گوناگون از جمله : پروانه کسب از اتاق اصناف ایران،  عضویت در اتاق بازرگانی تهران، مجوز از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین عضویت در پارک و علم و فناوری دانشگاه تهران به عنوان یکی از شرکت های خلاق و استارتاپی تلاش کرده است نهایت اطمینان خاطر را برای خریداران ، فروشندگان و شما تامین کنندگان محترم ایجاد کند.

استاف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *